BRABUS 900 l Mercedes-AMG E S 4MATIC+

Vlk v rouše beránčím s pohonem 900 koní!

BRABUS logicky navazuje na desítky let dlouhou tradici s novým BRABUSem 900, supervozem vyvinutým na základě aktuálního Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+.

Nesmírně silné a vysoce výkonné automobily v neokázalém outfitu Mercedesu Třídy E opět stanovili milníky v historii společnosti. Jak název napovídá, BRABUS 900 ročníku 2022 má obzvlášť silné srdce pod kapotou. Díky zvýšení zdvihového objemu motoru na 4,5 litrů (275 kubických palců) a speciálnímu vysoce výkonnému přeplňování turbodmychadly poskytuje dvouturbový motor BRABUS ROCKET 900 V8 se zvýšeným zdvihovým objemem výkon 662 kW / 900 ps . Maximální točivý moment 1 250 Nm je ve vozidle omezen na 1 050 Nm kvůli životnosti převodovky.
Výsledkem je, že sedan s pohonem všech kol přeskočí z klidu na 100 km/h za pouhých 2,8 sekundy. Rychlosti 300 km/h sedan dosáhne za pouhých 23,9 sekund. Nejvyšší rychlost je kvůli ochraně pneumatik elektronicky omezena na 330 km/h.

Aby bylo možné tyto rychlosti zkombinovat s maximální ovládací stabilitou, konstruktéři BRABUSu navštívili aerodynamický tunel, kde vyvinuli karbonové komponenty, které generují dodatečný přítlak. Supervůz je vybaven koly o průměru 21 palců série BRABUS Monoblock Z „PLATINUM EDITION“ a spouštěcím modulem pro standardní systém vzduchového odpružení pro další optimalizaci vzhledu a dynamické ovládání.

Společnost se sídlem v Bottropu nyní vstupuje do nové dimenze výkonu se současnou třídou E s motorem BRABUS ROCKET 900 V8 a dvojitým turbodmychadlem, navíc se zvýšeným zdvihovým objemem. Bylo na něm uplatněno obrovské know-how z více než čtyř desetiletí automobilového tuningu. A to není vše, firemní motorárna vybavená špičkovými stroji navíc umožňuje společnosti vyrábět tyto motory sériově v BRABUS Manufaktur v Bottropu. Zvýšení zdvihového objemu na 4,5 litru  zahrnuje vyvrtání bloku osmiválcového motoru na 84 mm (3,3 palce) a montáž odpovídajících větších pístů. Kromě toho přesně vyvážená kovaná kliková hřídel a osm speciálních ojnic prodlužují dohromady zdvih na 100 milimetrů.

Samozřejmě, že mechanická úprava zdvihového objemu motoru V8 není jediným upraveným komponentem. Dalším, který BRABUS vyvinul k dosažení požadovaného zvýšení výkonu je ještě účinnější systém přeplňování turbodmychadly. Jeho součástí jsou dvě speciální vysoce výkonná turbodmychadla BRABUS s větší kompresorovou jednotkou a speciální sestavou turbín se zesílenými axiálními ložisky. Tato konfigurace umožňuje maximální plnící tlak 1,4 baru. BRABUS adaptéry BoostExtra zajišťují, aby motor vydával jasně slyšitelný zvuk odfouknutí, když řidič uvolní plyn.

Na druhou stranu, co se týče výfuku, tak BRABUS přidává větší svody o průměru 75 milimetrů , kovové katalyzátory a speciální filtry pevných částic. Vysoce výkonný výfukový systém BRABUS je vyroben výhradně z nerezové oceli a minimalizuje protitlak výfukových plynů. Navíc integrované aktivně řízené škrtící klapky v systému umožňující řidiči volbu mezi jemným režimem „Coming home“ a silným sportovním zvukem osmiválce.

Modifikovaný systém sání zajišťuje optimalizovaný přívod čerstvého vzduchu a zároveň vysokotlaká čerpadla zajišťují odpovídající přizpůsobení přívodu paliva. Speciální kryt motoru BRABUS vyrobený z červeného karbonu se stará o to, aby byl tento motor i vizuální radostí. Úprava motoru si také vyžádala korekci řízení motoru. K jeho naprogramování byla provedena rozsáhlá série testů, na stacionárních motorových zkušebnách a dynamometrech, doplněná testováním na silnici a závodní dráze. Výsledkem je nové mapování pro vstřikování, zapalování a řízení plnicího tlaku, které poskytuje ohromující dávku výkonu, bezchybnou odezvu plynu v plném rozsahu otáček a navíc také shodu s přísnou emisní normou EURO 6D ISC-FCM.

Motor ROCKET 900 V8 se zvýšeným zdvihovým objemem odráží konstrukční složitost a poskytuje vynikající výkonová čísla. Dosahuje maximálního výkonu 662 kW/900 ps při nízkých otáčkách, přesněji při 6 200 ot./min. Stejně gigantický je i vrchol točivého momentu 1 250 Nm, který je k dispozici při ještě nižších otáčkách a to 2 900 ot./min. V zájmu ochrany hnacího ústrojí je tato hodnota elektronicky omezena na 1 050 Nm.

BRABUS doporučuje pro tento motor používat špičková maziva, která jsou dodávána od technologického partnera MOTUL. Samozřejmostí je, že tento vysoce výkonný motor přichází také s ukázkovou tříletou záruční dobou BRABUS Tuning Warranty®, která je limitovaná 100 000 km.

Tento supervůz je samozřejmě třidou sám o sobě, pokud jde o výkon na silnici. V dokonalé souhře s devítistupňovou převodovkou SPEEDSHIFT a pohonem všech kol 4MATIC+ BRABUS 900 zrychlí za pouhých 2,8 sekundy z nuly na 100 km/h za pouhých 2,8s. Hranici 200 km/h překoná za pouhých 9,7s a zrychlení na 300 km/h trvá pouze 23,9s. Pro větší bezpečnost se při rychlosti 330 km/h spouští elektronický regulátor rychlosti, aby nedošlo k přetížení pneumatik.

Důležitou otázkou při těchto vysokých rychlostech je samozřejmě také jízdní stabilita. Pro její optimalizaci vyvinuli konstruktéři BRABUS komponenty pro zlepšení aerodynamiky, které jsou vyrobeny z karbonu a lze je objednat s vysoce lesklým nebo matným povrchem. Přední spoiler BRABUS se zvýšenými křidélky po stranách se připevňuje ke spodní části nárazníku. Jeho tvar snižuje aerodynamický vztlak přední nápravy při vysokých rychlostech. A co víc: v součinnosti s karbonovými sacími otvory pro boční průduchy vzduchu dodává supervozu ještě výraznější tvář. Dva karbonové vstupy vzduchu vlevo a vpravo v masce chladiče jsou dalším výrazným prvkem značky BRABUS.

BRABUS také nabízí jemné aerodynamické vyladění pro zadní část sedanu. Decentní spoiler na víku zavazadlového prostoru generuje při vysokých rychlostech dostatečný přítlak na zadní nápravu. Karbonový difuzor nahrazuje výrobní středový prvek zadního nárazníku. Jeho dva výřezy na levé a pravé straně dokonale rámují koncovky sportovního výfukového systému BRABUS. Zvláštností jsou koncovky výfuku osazené kombinací karbonu a titanu, které dodávají autu sportovnější výraz. Aby BRABUS 900 získal ještě homogennější vzhled, byly všechny chromované a plastové prvky na karoserii nalakovány černou barvou.

Dalším charakteristickým rysem německého automobilového specialisty jsou exkluzivní kola, která dokonale využívají dostupný prostor pod podběhy. Jako nejlepší variantu kol pro E 63 BRABUS nabízí 21 palců velká kovaná kola. BRABUS 900 jezdí na kovaných ráfcích BRABUS Monoblock „PLATINUM EDITION“ Z v odstínu SIGNATURE BLACK a jejich jemný deseti paprskový design kombinuje nízkou hmotnost s maximální pevností. Přední náprava je osazena koly 9Jx21 s pneumatikami 265/30 ZR 21 ContiSportContact 6. Zadní ráfky 10,5Jx21 jsou obuté do pneumatik 305/25 ZR 21.

Tato kombinace pneumatik a kol prospívá nejen vzrušujícímu vzhledu modelu BRABUS 900, ale díky tomu je ovládání ještě agilnější. Modul odpružení BRABUS standartního vzduchového podvozku snižuje výšku sedanu asi o 20 milimetrů a činí vozidlo ještě sportovnějším.